Celowe hamowanie w wykonaniu kierowcy BMW

13.06.2017 09:50

10.06.2017 roku kierowca busa jadący z Ostrowa Mazowieckiego w kierunku Warszawy nagrał kamerą pokładową niesfornego kierowcę BMW serii 5 F10, który celowo utrudniał manewr wyprzedzania, zmieniał pasy bez używania kierunkowskazów, a na koniec ostro zahamował.

Celowe hamowanie w wykonaniu kierowcy BMW fot. kadr z wideo

Jak twierdzi autor nagrania – nie miał z tym kierowcą wcześniej styczności. Zachowanie kierowcy było karygodne. Poza wspomnianymi wyżej wykroczeniami, prowadzący kurczowo trzymał się lewego pasa ruchu, zupełnie jakby zapomniał, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. W praktyce uczestnicy ruchu drogowego powinni jechać możliwie blisko prawej krawędzi, o czym też przeczytamy w kodeksie drogowym, w artykule 16.:

"

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.  

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.  "

Wyjątek stanowią sytuacje, gdy m.in. wyprzedzamy inny pojazd lub omijamy przeszkodę. Co nie zmienia faktu, że kierowca BMW serii 5 F10 stworzył największe zagrożenie ostro hamując przed poruszającym się z tyłu autem, co też dokładnie widać na nagraniu:

Internauci przy okazji publikacji tego nagrania zwrócili uwagę na to, że osoba prowadząca busa nie zachowywała bezpiecznego dystansu względem poprzedzającego samochodu.

RadioZET/MS

Oceń