Ceny paliw idą w górę. Ile zapłacimy za benzynę w najbliższym czasie?

24.09.2018 09:40

Ceny paliw zbliżają się do tegorocznych rekordów z maja, kiedy za litr benzyny trzeba było zapłacić grubo ponad 5 zł. Eksperci ostrzegają, że paliwo tańsze już nie będzie, a kierowcy mogą spodziewać się następnych podwyżek.

tankowanie paliwa fot. Grzegorz Banaszak East News

Już w zeszłym tygodniu kierowcy mogli dostrzec delikatne podwyżki. Za Pb95 zmotoryzowani musieli zapłacić średnio 5,12 zł, za olej napędowy 5,05 zł, a za gaz 2,32 zł. Zdaniem analityków serwisu e-petrol.pl w ostatnich dniach września ceny na stacjach benzynowych ustabilizują się na wysokim poziomie, „co przy tylko nieznacznych obniżkach na rynku hurtowym nie wpłynie na wyraźną poprawę marż detalicznych sprzedawców”.

W związku z tym eksperci przewidują, że w najbliższych dniach nie spodziewają się obniżek paliwa. Przewidywane ceny za litr wyglądają następująco: 5,09-5,18 zł dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 5,04-5,15 zł i 2,31-2,39 zł za litr dla autogazu.

Natomiast analitycy BM Reflex przekonują, że dzięki stabilnej sytuacji na krajowym hurtowym rynku paliw kierowcy mogą spać spokojnie, ponieważ na razie podwyżki cen paliw nam nie grożą. Uważają, że o potencjalnych podwyżkach cen ma zadecydować koalicja producentów ropy OPEC.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/e-petrol.pl, businessinsider.com.pl/MW

Oceń