Zamknij

Ceny paliw na Wszystkich Świętych. Będą rekordowo wysokie!

Redakcja
30.10.2018 09:37
tankowanie
fot. Shutterstock

W tym tygodniu kierowcy mocno odczują jazdę samochodem. Ceny paliw na Wszystkich Świętych będą najwyższa od pięciu lat. Jednak eksperci nie wykluczają, że w ciągu kilku kolejnych dni spadek cen na stacjach benzynowych jest możliwy.

Eksperci wyliczają, że cena paliwa w porównaniu do zeszłego roku będzie wyższa o 12 proc. w przypadku benzyny, 17 proc. w przypadku diesla i o 18 proc. w przypadku autogazu.

Wszystkich Świętych: Jaka cena paliwa?

Na przypadające w tym tygodniu Święto Zmarłych kierowcy muszą przyszykować się na rosnące ceny na stacjach benzynowych. Portal e-petrol podaje, że cena benzyny 95-oktanowej ma wahać się od 4,99 do 5,11 zł za litr. W przypadku oleju napędowego ma być to kwota wynosząca od 5,10 do 5,20 zł/l. Z kolei za autogaz zmotoryzowani zapłacą w przedziale 2,46-2,54 zł/l.

Jednak zdaniem ekspertów obniżka cen paliw wciąż pozostaje realna. Wszystko po słowach Chalida al-Faliha, saudyjskiego ministra ds. energetyki, który przekonywał, że Arabia Saudyjska dołoży wszelkich starań, żeby zaspokoić wszelkie żądania i zapewnić zadowolenie klientów. Do jego słów należy dodać wypowiedź saudyjskiego gubernatora w Organizacji Państw Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), który przypuszcza, że „w końcówce tego roku dojdzie do zaistnienia nadpodaży”.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/e-petrol, auto-swiat.pl/MW