Chciał pomóc seniorce przejść przez jezdnię. Przez przypadek znokautował ją

21.04.2017 09:16

Kierowca prowadzący srebrnego Nissana X-Traila na widok kobiety o kuli powolnie przechodzącej przez jezdnię na przejściu dla pieszych postanowił wysiąść z auta i jej pomóc. Szlachetny gest zakończył się fiaskiem.

Chciał pomóc seniorce przejść przez jezdnię. Przez przypadek znokautował ją fot. kadr z wideo

Przewrotnie można powiedzieć, że „chciał dobrze, a skończyło się jak zawsze”. Mężczyzna opuścił auto i ruszył na pomoc staruszce. Wszystko wydawało się iść zgodnie z planem. Było tylko jedno „ale”... Mężczyzna zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego. Jego pojazd zaczął się toczyć. Na szczęście szybko zauważył ten fakt i zatrzymał samochód. Niestety w międzyczasie właściciel Nissana trącił kobietę, przez co ta upadła na jezdnię. Na widok tego zdarzenia, świadkowie czym prędzej udali się w stronę seniorki, by jej pomóc.

Internauci nie pozostawili suchej nitki na kierowcy Nissana X-Traila. Mimo jego dobrych intencji, wyrządził on więcej szkód, niż pożytku. Gdyby tylko pamiętał o tym, by zaciągnąć hamulec ręczny lub nieco wcześniej zwrócił uwagę na gest kobiety, który miał na celu skierować jego wzrok na toczący się pojazd...

Cały film nagrany kamerą pokładową trwa mniej niż 2 minuty:

Seniorka wykazała się wyrozumiałością i poszła w swoją stronę zupełnie tak, jakby nic się nie stało.

Zagłosuj

Co sądzisz o postępowaniu kierowcy Nissana?

Oceń