Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chińczycy skonstruowali najdłuższy autobus na świecie. Liczby robią wrażenie [ZDJĘCIA]

10.04.2019 11:47

Skonstruowano najdłuższy autobus na świecie. Pojazd, który powstał w Chinach, ma aż 27 metrów długości i może pomieścić aż 250 osób.

najdłuższy autobus na świecie fot. BYD Auto

Chińczycy skonstruowali najdłuższy autobus na świecie, który został wyposażony w napęd elektryczny. Pojazd BYD K12A ma dwa przeguby i napęd na cztery koła. To pierwszy raz, kiedy innowacyjny system został wykorzystany w autobusie miejskim. Poza historycznym dodatkiem ogromne wrażenie robią same liczby dotyczące pojazdu, który na jednym ładowaniu może przejechać 300 km, co wystarczy do całodniowej jazdy.

Zagłosuj

Czy takie długie autobusy powinny trafić do Polski?

Autobus mierzy aż 27 m długości i może pomieścić 250 osób. Jego prędkość maksymalna dochodzi do 70 km/h. W pojeździe zainstalowano specjalne baterie, układ sterowania i wspomniany silnik elektryczny. Zaawansowana technologia użyta w autobusie pozwala w razie potrzeby na zmianę napędu z czterech kół na dwa i odwrotnie.

Najdłuższy autobus na świecie: Gdzie będzie jeździł? W jakich krajach?

Model K12A nie emituje spalin, a pasażerowie mogą cieszyć się cichą i spokojną jazdą. Pojazd ma trafić do Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji. Pierwszym krajem, w którym ma jeździć, będzie Kolumbia.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/newatlas.com/MW

Oceń
Tagi