Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chińskie samochody na prąd wkrótce trafią do Polski

17.09.2018 13:32

Wkrótce polski rynek zostanie zalany przez elektryczne samochody z Chin. Wszystko za sprawą spółki należącej do grupy dilerskiej PGD.

chiński samochód elektryczny fot. Zhidou International Facebook

Firma Electric Vehicle Poland (EVP) podpisała umowę z chińskim producentem mini samochodów o napędzie elektrycznym – Zhidou Electric Vehicle. Marka należy do Geely Holding Group, której właścicielem jest Volvo.

Od listopada tego roku EVP planuje ruszyć ze sprzedażą elektrycznego modelu Zhidou ZD D2S. Po podpisaniu ustawy o elektromobilności, która zobowiązuje urzędy państwowe i samorządy do zakupu elektrycznych pojazdów, firma liczy, że instytucje poważnie zastanowią się nad ich ofertą.

Na chwilę obecną przedsiębiorstwo nie podało ceny samochodu. Mimo to auto można zakupić w innych salonach w Europie. Na przykład na Słowacji aktualna cena pojazdu zaczyna się od 15 290 euro, czyli około 66 tys. zł. W ubiegłym roku liczba sprzedanych pojazdów Zhidou D2 przekroczyła liczbę 40 tys egzemplarzy.

Model ZD D2S jest zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 30 kW. Polimerowo-litowe baterie umożliwiają przejechanie ponad 250 km przy jednym ładowaniu, pod warunkiem, że maksymalna prędkość nie przekroczy 45 km/h.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/rp.pl/MW

Oceń