Chińskie samochody na prąd wkrótce trafią do Polski

17.09.2018 13:32

Wkrótce polski rynek zostanie zalany przez elektryczne samochody z Chin. Wszystko za sprawą spółki należącej do grupy dilerskiej PGD.

chiński samochód elektryczny fot. Zhidou International Facebook

Firma Electric Vehicle Poland (EVP) podpisała umowę z chińskim producentem mini samochodów o napędzie elektrycznym – Zhidou Electric Vehicle. Marka należy do Geely Holding Group, której właścicielem jest Volvo.

Od listopada tego roku EVP planuje ruszyć ze sprzedażą elektrycznego modelu Zhidou ZD D2S. Po podpisaniu ustawy o elektromobilności, która zobowiązuje urzędy państwowe i samorządy do zakupu elektrycznych pojazdów, firma liczy, że instytucje poważnie zastanowią się nad ich ofertą.

Na chwilę obecną przedsiębiorstwo nie podało ceny samochodu. Mimo to auto można zakupić w innych salonach w Europie. Na przykład na Słowacji aktualna cena pojazdu zaczyna się od 15 290 euro, czyli około 66 tys. zł. W ubiegłym roku liczba sprzedanych pojazdów Zhidou D2 przekroczyła liczbę 40 tys egzemplarzy.

Model ZD D2S jest zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 30 kW. Polimerowo-litowe baterie umożliwiają przejechanie ponad 250 km przy jednym ładowaniu, pod warunkiem, że maksymalna prędkość nie przekroczy 45 km/h.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/rp.pl/MW

Oceń