Chmara jeleni przebiegła przez drogę

24.11.2017 14:49

Na YouTubie pojawiło się nagranie, na którym widać ogromne stado jeleni przebiegających przez jezdnię. Do tego nietypowego zdarzenia doszło 17 listopada 2017 roku na Węgrzech.

Chmara jeleni przebiegła przez drogę fot. kadr z wideo

Film najprawdopodobniej został nagrany telefonem komórkowym – zaczyna się w momencie, gdy już pierwsze jelenie znajdowały się po drugiej stronie jezdni. Kolejne dziesiątki, a nawet setki, dopiero się zbliżały do drogi.

Kierowca Audi mógł mieć sporo szczęścia. Gdyby jelenie biegły w przeciwnym kierunku, miałby znacznie mniej czasu na reakcję. Zwierzęta wybiegające nie z lasu, ale z polany, znacznie łatwiej dostrzec z dalekiej odległości.

Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, by poruszając się drogami leśnymi stosować się do zasady ograniczonego zaufania. Jeśli już dojdzie do wypadku, powinniśmy zachować się tak samo, jak w przypadku każdego innego zdarzenia drogowego. Włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy i zadzwonić po odpowiednie służby, w tym policję.

Gdy zawczasu uda nam się dostrzec zwierzę na drodze, należy zwolnić i uważnie obserwować drogę oraz otoczenie. Warto być gotowym na ich różne reakcje na widok auta – niektóre są płochliwe, inne z kolei potrafią stanąć na chwilę nieruchomo na środku drogi. Nawet jeśli jedno zwierzę szybko przebiegnie przez drogę, trzeba być przygotowanym na kolejne – często trzymają się w grupach.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zachowujesz wzmożoną ostrożność podczas jazdy drogami leśnymi?

Oceń