Ciężarówka jadąca na czerwonym świetle uderzyła w Fiata Seicento

10.05.2017 11:03

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w centrum Jarocina. Kierujący ciągnikiem siodłowym marki Scania zlekceważył wskazania sygnalizacji świetlnej, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym i uderzył w prawidłowo jadącego Fiata Seicento.

Ciężarówka jadąca na czerwonym świetle uderzyła w Fiata Seicento fot. kadr z wideo

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, która od razu udzieliła niezbędnej pierwszej pomocy, zatrzymując krwawienie rannej 33-latki, kierowcy włoskiego samochodu małolitrażowego. Kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi jej życiu. Przy okazji interwencji, funkcjonariusze za popełnione wykroczenie zatrzymali prawo jazdy 54-letniemu mężczyźnie, prowadzącemu ciężarówkę. Dodatkowo skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Wszystko dlatego, że zawodowy kierowca w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy ruchu drogowego, stwarzając bardzo poważne zagrożenie dla innych osób. Za doprowadzenie do zdarzenia 54-latek odpowie przed sądem.

Niebezpieczny wypadek został zarejestrowany kamerą monitoringu:

Jak na tak groźnie wyglądającą kolizję i tak całe szczęście, że nie doszło do bardziej poważnego uszczerbku na zdrowiu. W końcu w zdarzeniu wziął udział samochód dość leciwej konstrukcji, który nie zapewnia bezpieczeństwa przewożonym pasażerom na tak wysokim poziomie jak współczesne samochody.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Słuszna decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy?

Oceń