Citroen C5 Aircross: Europejska premiera [ZDJĘCIA]

29.05.2018 12:17

Od pewnego czasu Citroen C5 Aircross jest dostępny w Chinach. Teraz przyszedł czas na Europę. Nowy crossover pojawi się na Starym Kontynencie jeszcze w tym roku.

Citroen C5 Aircross fot. Citroen

Citroen idzie za ciosem. Poprzednie modele typu SUV cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Dla przykładu wersja C3 Aircross odnotowała sprzedaż 80 tys. egzemplarzy. Samochód najnowszej generacji C5 Aircross na samym chińskim rynku sprzedał się w liczbie 40 tys. egzemplarzy. Przyszła pora na podbicie Europy.

Citroen C5 Aircross: Wymiary, silniki

Najnowsze dzieło francuskiej marki ma 4,5 m długości, 1,84 m szerokości i 1,67 m wysokości. Rozstaw osi mierzy 2,73 m. Przyszli właściciele mają do dyspozycji 30 kombinacji kolorów nadwozia. W ofercie auta znajdziemy silniki benzynowe i wysokoprężne od 130 do 180 KM. Jednostki mają być połączone z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

Citroen najnowszej generacji został wyposażony w 20 przeróżnych systemów, które umożliwiają m.in.: jazdę autonomiczną, jazdę po bezdrożach, system wspomagania prowadzenia czy Grip Control. W pojeździe znajdziemy sześć technologii łączności, w których nie pominięto funkcji bezprzewodowego ładowania smartfonów.

C5 Aircross pojawi się na europejskim rynku pod koniec 2018 roku. Z kolei na koniec przyszłego roku zaplanowano premierę modelu z napędem plug-in Hybrid PHEV.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motofakty.pl/MW

Oceń