Citroenem 2CV holował Renault Twingo z ogromnymi słupami na dachu

03.08.2017 10:00

Holenderska policja na trasie N701 zatrzymała Renault Twingo z dwoma ogromnymi słupami ulicznymi na dachu. O takim osobliwym transporcie funkcjonariuszy poinformowali zaalarmowani świadkowie. Zdarzenie miało miejsce 1 sierpnia 2017 roku.

Citroenem 2CV holował Renault Twingo z ogromnymi słupami na dachu fot. Politie Lolystad Facebook

Mundurowi niezwłocznie interweniowali. Renault Twingo zlokalizowali na jednym z parkingów znajdujących się przy trasie N701. Jego kierowca odmówił badania alkomatem. Po przeprowadzeniu dalszych czynności służbowych, okazało się, że osoba siedząca za kierownicą auta osobowego miała nieważne dokumenty – dowód rejestracyjny, badanie techniczne, ubezpieczenie oraz prawo jazdy! Już nie wspominając o tak oczywistym fakcie, że tego rodzaju ładunek nie powinien być transportowany w taki sposób.

Zatrzymany mężczyzna nie był skory do współpracy. Obecnie prowadzone jest śledztwo mające wykazać skąd pochodzą ogromne słupy uliczne – policjanci nie wykluczają, że zostały one skradzione w Almere. Mało tego! Kierowca podejrzewany jest także o tankowanie auta bez płacenia.

Ze względu na popełnione czyny, kierowcę Renault Twingo aresztowano, a samochód skonfiskowano.

RadioZET/MS

Oceń