Coraz więcej osób pyta o historię szkód

20.02.2017 11:14

Na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego coraz więcej osób sprawdza swoją historię ubezpieczeń i szkód. Ma to związek z rosnącymi cenami polis OC.

Coraz więcej osób pyta o historię szkód

To właśnie między innymi od naszej bezszkodowej jazdy zależą składki obowiązkowego ubezpieczenia OC. Szczególne zainteresowanie wykazywali młodzi mężczyźni mieszkający głównie w zachodnich regionach kraju. Jak podało UFG – w 2016 o te dane pytano się ponad dwukrotnie częściej.

Ponad 25% zapytań to zasługa właśnie dwudziestokilkulatków, o czym możemy przeczytać w komunikacie UFG:

"

Interesujące, że największy odsetek sprawdzających swoją historię OC w grupie właścicieli pojazdów, jest w województwach dolnośląskim i zachodniopomorskim, czyli tam gdzie ceny polis OC są statystycznie najwyższe. Kolejne są zaś regiony o największej liczbie zarejestrowanych pojazdów czyli: mazowieckie i śląskie. Łącznie w 2016 roku kierowcy zadali do Funduszu 48 tysięcy zapytań o swoją historię ubezpieczenia, rok wcześniej było ich 22 tysiące. "

Kwestia ubezpieczeń to bardzo drażliwy temat. W 2017 roku za ich brak – w przypadku aut osobowych – zapłacimy nawet do 4000 zł przy zwłoce powyżej 14 dni. Jednak przez ich zaporowe ceny, wielu Polaków podaje fałszywe dane w celu obniżenia składki. Co ciekawe, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyglądał się ubezpieczeniom OC, sprawdzając czy nie doszło do zmowy cenowej.

Przy zakupie OC warto pamiętać o legalnych sposobach na obniżkę składek. Eksperci także wskazują na to, że mieszkańcy kraju nad Wisłą nie mają tak wielu powodów do narzekań – wystarczy porównać polskie stawki z europejskimi.

RadioZET/UFG/MS

Oceń