Zamknij

Coraz więcej samochodów dla polskiej policji. Modele marki konkurencją dla BMW?

Redakcja
09.01.2019 10:44
policja
fot. Shutterstock

Polska policja w ostatnim kwartale ubiegłego roku otrzymała 200 nowych radiowozów marki Hyundai. Chociaż głośniejszym wydarzeniem było pozyskanie kilkunastu aut Kii Stinger, Hyundaie stają się jednymi z istotniejszych pojazdów dla funkcjonariuszy.

W ostatnim roku przyzwyczailiśmy się do komunikatów policji, w której ogłaszano pozyskanie najnowszych radiowozów BMW, które mają stawić czoła najostrzejszym piratom drogowym. Jednak nie każdy pojazd mundurowych musi mieć pod maską ponad 300 KM.

Poza nimi warto zaznaczyć, że w końcówce 2018 roku do polskiej policji trafiło 200 oznakowanych Hyundaiów i20, które mają przysłużyć się polskim funkcjonariuszom w inny sposób. Zacznijmy od tego, że auta są napędzane 75-konnymi jednostkami 1.2 MPI, co stanowi idealne rozwiązanie dla mundurowych patrolujących miasta.

Oprócz sławnej Kii Stinger, Hyundaie coraz śmielej wkraczają w szeregi administracji publicznej. W ostatnim czasie do straży miejskiej trafiło 40 Hyundai i30. Te egzemplarze są kompaktowymi radiowozami wyposażonymi w 140-konny silnik benzynowy 1.4 T-GDI, będącym najdynamiczniejszą podstawową odmianą tej wersji. Prędkość maksymalna wynosi 210 km/h, a do setki samochód przyspiesza w 8,9 s.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że poza policją, Hyundaie i20 podbiły serca polskich szkół jazdy i stały się najpopularniejszymi pojazdami wykorzystywanymi do szkolenia przyszłych kierowców. Nie powstrzymał ich nawet fakt, że do 2016 roku liderem była niezawodna Toyota Yaris.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW