Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Corvette C5 przejechał ponad 1,2 mln kilometrów

16.11.2017 11:46

Mark Blackwell z Jacksonville na Florydzie przejechał Chevroletem Corvette’ą C5 aż 773 00 mil, czyli ponad 1 244 000 kilometrów. Jak twierdzi – to auto było dla niego mobilnym biurem przez ostatnie 18 lat.

Corvette C5 przejechał ponad 1,2 mln kilometrów fot. kadr z wideo

Właściciel czerwonego Chevroleta korzystał ze swojego auta niemal codziennie. I to do tego stopnia, że przejechał nim sporo ponad milion kilometrów! Ale to nie wszystko – jego poprzednia Corvette również miała spory przebieg – około 550 000 km, o czym sam wspomniał:

"

Kupując C5 pomyślałem, że wytrzyma dłużej od mojej poprzedniej Corvette. Nawet nie wiem kiedy przejechałem 500, 600 i 700 tysięcy mil. Dzisiaj przekazuję swój samochód z przebiegiem 773 338 mil do Narodowego Muzeum Corvette. To był wspaniały samochód i nie dał mi żadnych powodów do tego, by na niego narzekać. "

Mark jest zdania, że ten samochód uratował mu życie:

"

Pewnej nocy jechałem drogą między Daytoną a Jacksonville około 2 lub 3 w nocy i nagle na drodze międzystanowej natrafiłem na przeszkodę w postaci drewna, które wypadło z ciężarówki na mój pas ruchu.. Dostrzegłem niebezpieczeństwo w ostatniej chwili przez ograniczoną widoczność. Szybko odbiłem w lewo, w wyniku czego dwie opony zostały przebite, ale nie doszło do kolizji. W żadnym innym aucie nie udałoby mi się to. Jeśli którykolwiek egzemplarz zasługuje na to, by trafić do muzeum, jest to właśnie ten samochód. "

Auto zostało zakupione jako nowe w 1999 roku i używane przez 18 lat. Codziennie przejeżdżało ponad 100 mil (160 km). Silnik jest oryginalny, przy przebiegu 750 000 wymieniono uszczelkę pod głowicą.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzisz o korzystaniu ze sportowego samochodu w codziennej eksploatacji?

Oceń