Corvette ZR1 w pełnej krasie. Ma 755 KM

13.11.2017 13:46

Chevrolet zaprezentował długo wyczekiwaną odmianę Corvette – ZR1. To najmocniejsza i najszybsza wersja w historii tego modelu.

Corvette ZR1 w pełnej krasie. Ma 755 KM fot. materiały prasowe

Pod maską ZR1 rozbrzmiewa 6,2-litrowy silnik LT5 V8. Inżynierowie wycisnęli z niego potężne 755 KM i 968 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który może trafiać wyłącznie na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni ręcznej lub opcjonalnego automatu o 8 przełożeniach. Jak dotąd nie ujawniono zbyt wiele szczegółów dotyczących osiągów – wiadomo, że Corvette będzie w stanie pomknąć ponad 337 km/h, co jest możliwe m.in. za sprawą przeprojektowanych elementów nadwozia, zapewniających większy docisk.

Dostępne mają być dwa różne pakiety aerodynamiczne, w tym standardowy „Low Wing”, przeznaczony dla osób chcących cieszyć się wyższą prędkością maksymalną. Auto w tym wariancie może pochwalić się o 70% wyższą siłą docisku w stosunku do bazowego pakietu aero w modelu Z06.

Z kolei w skład opcjonalnego pakietu ZTK Perofmrnace Package wchodzą zaawansowany przedni splitter oraz spojler w jednym z dwóch poziomów, które zapewniają około 430 kg dodatkowej siły docisku. Do tego dochodzą opoty letnie Michelin Pilot Sport Cup 2 oraz system Magnetic Ride Control gwarantujący dodatkową przyczepność w zakrętach.

Wnętrze Chevroleta może zostać wyposażone w szereg różnych opcji, w tym podgrzewaną i wentylowaną skórzaną tapicerkę Napa, kierownicę z włókna węglowego, system audio sygnowany przez firmę Bose, a także rejestrator danych Performance Data Recorder.

ZR1 trafi do sprzedaży wiosną 2018 roku. Ceny ujawnione mają zostać parę miesięcy wcześniej.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Lubisz amerykańskie samochody?

Oceń