Zamknij

Czeka nas kompletna rewolucja! W Warszawie zademonstrowano latający samochód [FOTO+WIDEO]

Redakcja
23.10.2018 13:59
latający samochód
fot. AeroMobil

W Warszawie zaprezentowano rewolucyjny latający pojazd. To przyszłościowa wizja AeroMobil, który pochwalił się prototypem.

Latające samochody? Brzmi jak kompletna abstrakcja. Jednak istnieje firma na Słowacji, która głęboko wierzy w tę ideę i już zdążyła zaprezentować swój prototyp. Pierwsza wersja powstała w 2010 roku, a cztery lata później odbył się pierwszy i nieudany lot. To, zamiast odwieść markę od tego pomysłu, jeszcze bardziej ją zmobilizowało. Wobec tego przedsiębiorstwo zapowiedziało, że w 2020 roku takie auto będzie można kupić.

Kwota za taki samochód ma wynosić blisko 5 milionów złotych. Jednak wysoka wartość to nie jedyny element, który będzie obowiązywał przy zakupie. Producent stworzył specjalne wymogi i osoba, która będzie chciała zostać właścicielem takiego pojazdu, będzie musiała mieć oprócz zwykłego prawa jazdy licencję pilota.

Pierwsza wersja 4.0 mieści się na jednym pasie ruchu i tradycyjnym miejscu parkingowym. Auto jest zasilane paliwem Pb95. W powietrzu samochód będzie używał jednostki spalinowej, a na ziemi będzie napędzane hybrydą. Jego zmiana z pojazdu lądowego na samolot zajmuje do 3 minut.

2cfc9c65f4e7411bc1d5530d067153c0
fot. AeroMobil

Kolejnym krokiem jest AeroMobil 5.0 o pełnym elektrycznym napędzie. Będzie mógł lądować pionowo jak helikopter. Bardziej odległe plany przewidują autonomiczną wersję 6.0, w której auto będzie odgrywać rolę taksówki.

Kiedy nastąpi premiera pozostałych modeli? Tego nikt nie jest w stanie powiedzieć. Jednak to kolejny krok do zwiększenia mobilności i omijania korków.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW