Czekają nas kolejne podwyżki cen na stacjach benzynowych

28.05.2018 08:11

W tym tygodniu dojdzie do kolejnych podwyżek cen paliwa. Na szczęście wzrost będzie ograniczony, a zapowiadany spadek kosztów może nastąpić na początku wakacji.

tankowanie benzyny fot. Adam Staskiewicz East News

Portal e-petrol.pl podaje, że w ostatnim czasie, kiedy doszło do sporych podwyżek cen, marże operatorów stacji paliw nie były zbyt wysokie. Dlatego analitycy spodziewają się, że w tym tygodniu dojdzie do kolejnego podniesienia cen na stacjach. Przewiduje się, że pomiędzy 28 maja a 3 czerwca za benzynę bezołowiową 98 trzeba będzie zapłacić 5,40-5,53 zł/l, za 95-oktanowe paliwo 5,09-5,21 zł/l, a za olej napędowy 5,05-5,17 zł/l. Z kolei cena autogazu może się wahać między 2,15 a 2,23 zł. Oznacza to, że kierowcy znów będą szukać miejsc, w których będzie można zapłacić najmniej.

Podwyżki cen paliwa: W czerwcu spotkanie OPEC

Najprawdopodobniej ceny paliwa nie spadną aż do czerwcowego spotkania Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC). Na zebraniu członków kartelu eksporterów ma zapaść decyzja odnośnie do zwiększenia wydobycia. Ostatnie wydarzenia z przywróceniem sankcji dla Iranu, a także spadku produkcji w Wenezueli spowodowały, że rozważa się zrezygnowanie z limitów wydobycia.

Nad podobnym krokiem zastanawia się Rosja. Aby tak się stało, musi zostać spełniony jeden warunek – członkowie spotkania muszą dojść do wniosku, że rynek się ustabilizował. Według analityków w przypadku podjęcia takiej decyzji ceny ropy powinny zacząć spadać. To daje nadzieję na obniżkę cen paliwa na początku wakacji.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW

Oceń