Czujny kierowca uniknął kolizji

18.05.2017 11:18

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie zarejestrowane kamerą pokładową, na którym widać prawidłowo jadącą Skodę Octavię II kombi. Nagle z drogi podporządkowanej wyjechał kierowca Fiata Punto, wymuszając pierwszeństwo.

Czujny kierowca uniknął kolizji fot. kadr z wideo

Niewiele brakowało, by doszło do kolizji. Tylko dzięki czujnej reakcji kierującego autem wyprodukowanym przez czeską markę udało się zapobiec zderzeniu. Najprawdopodobniej do tej sytuacji doszło w wyniku włączenia kierunkowskazu przez kierowcę Skody, który sygnalizował zamiar powrotu na właściwy pas ruchu tuż po wyprzedzaniu rowerzysty.

Z kolei osoba siedząca za kierownicą Fiata nie zastosowała zasady ograniczonego zaufania, również ignorując przepis nakazujący zachowanie szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu. Najprawdopodobniej ten ostatni kierowca był przekonany, że kierujący Skodą wykona manewr skrętu w drogę podporządkowaną. Przebieg zdarzenia można prześledzić oglądając poniższe nagranie:

Z drugiej strony dziwić może fakt, że uczestnik ruchu drogowego w Fiacie tak późno zdecydował się na włączenie się do ruchu – niemalże w momencie, gdy Skoda była na jego wysokości. Niemniej, warto pamiętać o tym, by stosować się do zasady ograniczonego zaufania, co z pewnością pozwoli w znacznym stopniu uniknąć wypadków.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Stosujesz się do zasady ograniczonego zaufania?

Oceń