Czujny pieszy uniknął potrącenia na przejściu

13.04.2017 11:45

W okolicach przejść dla pieszych kierowcy powinni zachowywać szczególną ostrożność. Niestety wciąż wiele osób nic sobie z tego nie robi, co też widać na filmie nagranym kamerą pokładową.

Czujny pieszy uniknął potrącenia na przejściu fot. kadr z wideo

Osoba kierująca autem wyposażonym w kamerę pokładową zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa przechodniowi. Mężczyzna zachował się wzorowo i zamiast popełnić wykroczenie przejeżdżając na rowerze, chciał swój jednoślad przeprowadzić na druga stronę drogi.

W dodatku był bardzo czujny. I właśnie to – jak się okazało parę chwil później – pozwoliło mu uniknąć uderzenia przez niebieskiego Forda Focusa. Bardzo istotne jest to, by kierować się zasadą ograniczonego zaufania jako uczestnik ruchu drogowego. Ta sytuacja idealnie obrazuje dlaczego:

W dodatku warto zauważyć, że dwaj pierwsi kierowcy popełnili wykroczenie stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Ominęli auto zatrzymane przed przejściem dla pieszych, czego w żadnym wypadku nie powinni robić. Ignorowanie przepisów ruchu drogowego w tym zakresie często kończy się wypadkami z udziałem najbardziej narażonych na obrażenia uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zawsze uważacie na przejściach dla pieszych?

Oceń