Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czy można jeździć samochodem z uciętymi sprężynami zawieszenia?

21.08.2017 14:44

Alex Kersten z Car Throttle tym razem odpowiedział na pytanie czy da się jeździć samochodem z uciętymi sprężynami zawieszenia?

Czy można jeździć samochodem z uciętymi sprężynami zawieszenia? fot. kadr z wideo

Po co w ogóle przeprowadzać zabieg polegający na przycinaniu sprężyn zawieszenia? Ma on na celu obniżenie samochodu. Jednak to nie jest najbardziej optymalny sposób na uzyskanie pożądanego efektu – wręcz przeciwnie. Potwierdzają to słowa Alexa Kerstena:

"

Samochód z uciętymi sprężynami zawieszenia nie prowadzi się tak dobrze jak wcześniej. Co więcej, z tyłu głowy ciągle mam obawę o to, co się stanie, gdy wjadę na próg zwalniający zbyt szybko albo nie zauważę jakiejś dziury w jezdni. Nie należy wprowadzać takich modyfikacji w autach, a ludzie wciąż to robią. Nie rozumiem czemu. Lepiej powiedz swoim rodzicom, że chcecie mieć obniżone zawieszenie w aucie, ponieważ to pozytywnie wpływa na środek ciężkości, sprawia, że auto jest bardziej ekonomiczne. I jeśli cię kochają, to zainwestują 150 funtów lub 180 dolarów w nowe sprężyny. W innym wypadku pozwolą ci uciąć sprężyny, co zwiększy prawdopodobieństwo tego, że zginiesz na drodze. "

Jeśli słowa Alexa nie są wystarczająco przekonujące, warto obejrzeć film, na którym widać jak w aucie wszystko trzeszczy podczas jazdy drogą o nierównej nawierzchni. W takich warunkach istnieje większe prawdopodobieństwo, że sprężyna pęknie. Podsumowując – lepiej zrobić sobie przysługę i obniżyć zawieszenie w aucie tradycyjnymi sposobami, a nie poprzez przycinanie sprężyn zawieszenia.

RadioZET/MS

Oceń