Dacia zapowiada przystępne cenowo auta elektryczne

02.10.2017 14:39

Rumuński producent samochodów już od dłuższego czasu zapowiada elektryfikację gamy modelowej, co też potwierdził Jean Christophe Kugler, prezes Dacii.

Dacia zapowiada przystępne cenowo auta elektryczne fot. materiały prasowe

Według zapewnień Dacii, alians Renault-Nissan pozwoli marce nie tylko na urzeczywistnienie ambitnych planów, ale także na realizację strategii polegającej na oferowaniu modeli przystępnych cenowo:

"

Nie mamy zamiaru zmieniać charakteru naszej marki. Będziemy czerpać korzyści z sojuszu i sprawdzonej technologii, dopasowanej do potrzeb Dacii. Całe napędy elektryczne mamy już gotowe. Bycie częścią aliansu oznacza, że gdy tylko potrzebujemy jakichkolwiek technologii, mamy je do dyspozycji. Nie musimy negocjować. "

Jak na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się pierwszego modelu bezemisyjnego w wydaniu rumuńskiego producenta samochodów. Niemniej, Jean Christophe Kugler wspomniał o pewnych ramach czasowych:

"

Zazwyczaj bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne trafiają z modeli Renault i Nissana do Dacii po średnio 3 lub 4 latach, kiedy są bardziej przystępne cenowo. "

Według ekspertów, elektryczna Dacia mogłaby korzystać z podzespołów wykorzystanych w Renault Zoe. We wspomnianym modelu, dzięki modernizacjom przeprowadzonym w 2016 roku, wzrósł zasięg do 400 km na jednym ładowaniu według norm NEDC.

Co ciekawe, Dacia jest także zainteresowania autonomicznymi technologiami. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się modeli wyposażonych w adaptacyjne tempomaty i podobne funkcje.

RadioZET/MS

Wiesz skąd pochodzą tablice rejestracyjne? Sprawdź się w quizie:

Oceń