Dantejskie sceny w Volkswagenie. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

20.12.2018 11:43

W Łodzi na alei Bartoszewskiego policjanci zatrzymali Volkswagena Transportera. W trakcie kontroli okazało się, że w aucie podróżuje… 10 osób. Żeby tego było mało, pasażerowie siedzący z przodu byli zapięci jednym pasem bezpieczeństwa.

kontrola policji fot. policja.pl

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił Volkswagen Transporter, który miał niesprawne oświetlenie, a styl jazdy pozwalał przypuszczać, że pojazd ma uszkodzone zawieszenie. Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Już na samym początku oczom policjantom ukazało się dwóch pasażerów na przednim siedzeniu, którzy byli zapięci jednym pasem bezpieczeństwa.

Dodatkowo w samochodzie podróżowało aż 10 osób, mimo że Volkswagen był przystosowany do przewozu maksymalnie sześciu łącznie z kierowcą. Kierującemu 35-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Mężczyźnie postawiono zarzuty przewożenia większej liczby osób, niż pozwalał mu zapis w dowodzie rejestracyjnym. Ponadto kierowca otrzymał mandat za zły stan techniczny pojazdu, przewóz osób oraz niedopełnienie obowiązku zapięcia pasów przez jednego z pasażerów.

Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 35-latkowi dowód rejestracyjny. Oprócz tego kary nie uniknęło pięciu podróżujących, którzy jechali bez zapiętych pasów.

Policja przestrzega, że kierowca przyłapany na przewożeniu co najmniej trzech pasażerów więcej, niż dopuszcza homologacja konkretnego pojazdu, straci prawo jazdy na trzy miesiące. Do tego na jego konto wpłyną punkty karne według poniższego taryfikatora:

za 1 osobę ponad dopuszczalną liczbę pasażerów – 1 pkt karny

za 2 osoby – 2 pkt karne

za 3 osoby – 3 pkt karne

za 4 osoby – 4 pkt karne

za 5 osób – 5 pkt karnych

za 6 osób – 6 pkt karnych

za 7 osób – 7 pkt karnych

za 8 osób – 8 pkt karnych

za 9 osób – 9 pkt karnych

za 10 osób i więcej – 10 pkt karnych

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/lodz.policja.gov.pl/MW

Oceń