Darmowy parking przy kościele. Duchowni wyznaczyli jeden warunek

25.03.2019 10:22

Przy kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi kilka miesięcy temu powstał duży parking. Jednak za pozostawienie samochodu nie trzeba sięgać do portfela. W zamian za to wszyscy ci, którzy chcą zostawić pojazd, muszą się... pomodlić w intencji rodziców kierowcy.

ksiądz fot. Shutterstock

Obok jednego z łódzkich kościołów powstał duży i nowoczesny parking, który w większości został sfinansowany przez parafian wrzucających datki na tacę lub wykonujących nieodpłatne usługi budowlane. Z początku miejsce, które miało być przeznaczone tylko dla wiernych przyjeżdżających na nabożeństwa, szybko zyskało spore zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców i osób, które odwiedzają chorych w pobliskim szpitalu.

W związku z rozwojem sytuacji podjęto decyzję o pobieraniu opłat za korzystanie z parkingu. Wobec tego na miejscu pojawiła się duża tablica informująca o formie zapłaty. Jednak w postaci opłaty nie ma monet czy banknotów ani innej znanej formułki „co łaska”. Tych, którzy nie wchodzą do kościoła, poproszono o… modlitwę.

Zagłosuj

Czy podoba ci się taka forma zapłaty za parking?

Za kwadrans postoju należy odmówić jedną dziesiątkę Różańca Świętego. Aczkolwiek im dłuższy czas pozostawienia auta, tym dłużej trzeba się modlić. Za godzinę należy zmówić cztery dziesiątki, a za dobę dwie tajemnice. Pomysł wydaje się ciekawy, ale w jaki sposób taka opłata będzie weryfikowana?

TO POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/dzienniklodzki.pl, tvn24.pl/MW

Oceń