Dlaczego nie należy wyprzedzać tuż przed skrzyżowaniem?

15.05.2017 12:08

Na drodze w województwie lubelskim doszło do groźnej sytuacji drogowej, której sprawcą był kierowca w Audi A6 C5 kombi.

Dlaczego nie należy wyprzedzać tuż przed skrzyżowaniem? fot. kadr z wideo

Kierujący samochodem osobowym w dozwolonym miejscu rozpoczął manewr wyprzedzania. Problem w tym, że zignorował znak ostrzegający o skrzyżowaniu lub źle ocenił sytuację drogową. W efekcie zjechał na swój właściwy pas ruchu przecinając linię ciągłą i ledwie unikając uderzenia w tył skręcającego w lewo pojazdu.

Zdarzenie zostało zarejestrowane kamera pokładową i stanowi przestrogę zarówno przed wyprzedzaniem bezpośrednio przed, jak i na skrzyżowaniu:

Co istotne, lekcje z tej przygody mógł wyciągnąć także kierujący Fordem Focusem, który włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej najprawdopodobniej popatrzył się tylko w lewo, nie zwracając uwagi na to, czy z prawej strony nie nadjeżdża samochód poruszający się po niewłaściwym pasie ruchu.

Jednak najważniejsze dla zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym powinno być przestrzeganie przepisów. Kierowcy powinni sobie wziąć do serca ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania, jazdy pod wpływem alkoholu, przejeżdżania na czerwonym świetle, a także nakazy zapinania pasów lub zatrzymywania się przed zieloną strzałką.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zdarza Wam się łamać przepisy ruchu drogowego?

Oceń