Zamknij

Dlaczego siedzenia w autobusach i pociągach są takie brzydkie?

Redakcja
29.08.2018 09:20
fotele autobusu
fot. Shutterstock

Z pewnością większość podróżujących przynajmniej raz zastanawiała się, dlaczego w autobusach i pociągach są takie brzydkie siedzenia? Okazuje się, że dziwne wzory są specjalnym zabiegiem, który ma za zadanie odciągnąć naszą uwagę od brudu.

Zarówno w pociągach, jak i autobusach możemy zaobserwować przedziwny wzór tapicerki na fotelach. Czasem są to zygzaki, czasami kształt przypomina jakiś kod albo szyfr, w którym wpleciony jest jakiś symbol np. logo przewoźnika. Prawda jest taka, że podróżujący siedzą na bardzo specyficznym materiale.

Jak podaje LadBible, fotele w pojazdach komunikacji miejskiej są specjalnie wyposażone w takie wzory, aby nie przyciągał on wzroku pasażerów. Dzięki temu siedzenia odwracają naszą uwagę od brudu i plam, które mogą powstać między sprzątaniem autobusów czy pociągów.

BBC poszło o krok dalej i tłumaczyło, że materiał na fotelach musi być bardzo wytrzymały i bezpieczny. Najczęściej siedzenia są pokryte specjalnym rodzajem wełny, który trochę przypomina dywan, a jednocześnie spełnia powyższe wymogi.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW