Dlaczego warto zainwestować w kamerę pokładową?

15.02.2017 12:29

Wydatek rzędu kilkuset złotych szybko może się zwrócić. Wystarczy, że dojdzie do kolizji nie z naszej winy lub do próby wyłudzenia odszkodowania.

Dlaczego warto zainwestować w kamerę pokładową?

Są dwa przynajmniej dwa scenariusze, w których będzie nam się bardzo ciężko obronić, dowodząc naszej racji. W pierwszym z nich auto stojące przed nami się stacza i uderza w nasz przód. W drugim kierowca wjeżdża przed naszą maskę i ostro hamuje. Wystarczy postawić się także w sytuacji policjanta, który po przyjeździe na miejsce zdarzenia słyszy dwie odmienne wersje wydarzeń. Z góry można założyć, że częściej dochodzi do niezachowania wystarczającej odległości od poprzedzającego auta niż przypadków wspomnianych powyżej.

W takich sytuacjach uratować nas mogą świadkowie, kamera monitoringu lub kamera pokładowa. Przy czym warto wspomnieć, że tylko na tej ostatniej można niemalże zawsze polegać. Nic więc dziwnego, że przezorne osoby wolą poruszać się po drogach publicznych dysponując właśnie takimi urządzeniami. Decyzji o zakupie z pewnością nie pożałował autor tego filmu:

Z jego relacji wynika, że kobieta szła w zaparte, upatrując się winy wyłącznie w jego postępowaniu. Mało tego! Świadkiem zdarzenia był policjant. Najlepsze jest jednak to, że historia się powtórzyła. Osoba prowadząca Citroena Xantię podjechała do przodu i po raz kolejny jej auto stoczyło się.

RadioZET/MS

Oceń