Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Długi korek na prawym pasie. Lewy był pusty...

07.12.2017 14:39

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie, na którym zobaczymy długi korek i stojących w nim kierowców, którzy nie kwapili się do skorzystania z wolnego lewego pasa ruchu.

Długi korek na prawym pasie. Lewy był pusty... fot. kadr z wideo

Autor filmu poinformował, że dojeżdżając do zwężenia został poinformowany przez aplikację Google’a o sześciominutowym korku. Na szczęście okazało się, że wcale nie jest tak źle. Kierujący ustawili się jeden za drugim na prawym pasie ruchu, zostawiając lewą „nitkę” pustą po horyzont, aż do zwężenia. Bez skrupułów wykorzystał to nagrywający – i bardzo dobrze!

Tym razem żaden z uczestników ruchu drogowego nie wcielił się w rolę szeryfa, blokującego lewy pas ruchu, w myśl zasady, że skoro on stoi „grzecznie” w kolejce, to wszyscy inni powinni:

Dla upłynnienia ruchu drogowego kierowcy powinni wykorzystywać wszystkie pasy ruchu, stosując się do zasady jazdy na suwak przy zwężeniach. Kwintesencję problemu obrazuje pewna sytuacja na rondzie, które zdecydowana większość kierowców chce opuścić tym samym zjazdem. A tam są dwa pasy ruchu, z czego jeden zwęża się po paruset metrach. Jeśli wszyscy kierowcy będą korzystać wyłącznie z jednego pasa, to szybciej zrobi się zator na skrzyżowaniu dróg, co doprowadzi do sparaliżowania całego ronda, a także w nieco dłuższej perspektywie – tras dojazdowych.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń