Dostawczakiem wjechał w cmentarz w Świeciu

22.06.2017 13:00

Na ulicy Sienkiewicza w Świeciu doszło do wypadku. 68-latek siedzący za kierownicą Renault Master nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z dostawczym Citroenem Jumperem prowadzonym przez 27-letniego kierowcę.

Dostawczakiem wjechał w cmentarz w Świeciu fot. OSP Przechowo

Duża siła uderzenia sprawiła, że Citroen wypadł z drogi, przebił ogrodzenie cmentarza i uderzył w dwa nagrobki. Kierowców biorących udział w zdarzeniu przebadano alkomatem – obaj okazali się być trzeźwi. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy sprawcy wypadku. Pięciu pasażerów ucierpiało w nieznacznym stopniu i zostało przewiezionych do szpitala.

Incydent, do którego doszło w Świeciu stanowi dowód na to, że prowadząc pojazd po drogach publicznych należy być zawsze czujnym i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Nawet chwila nieuwagi lub popełnienie najmniejszego błędu może skutkować wypadkiem. Przy okazji tego zdarzenia, głos zabrali internauci – wielu z nich skrytykowało seniorów jeżdżących samochodami:

"

Starsze osoby powinny przechodzić psychotesty, mające na celu wykazać ich zdolności do prowadzenia pojazdem. Badania powinny wykazać, czy wzrok kierowcy, jak również refleks, są w przyjętej normie. "

RadioZET/MS

Oceń