Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Drogowa anarchia w wykonaniu kierowców w Warszawie

06.12.2017 12:00

Kamera pokładowa zarejestrowała wykroczenia czterech kierowców – trzej z nich przejechali na czerwonym świetle, a czwarty poruszał się po przejściu dla pieszych.

Drogowa anarchia w wykonaniu kierowców w Warszawie fot. kadr z wideo

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Płaskowickiej w Warszawie. Zaskakiwać może arogancja uczestników ruchu drogowego, którzy nie dostosowali się do sygnalizacji świetlnej, stwarzając zagrożenie na drodze:

Do takich sytuacji dochodzi wręcz na porządku dziennym. Można powiedzieć, że ze strony sporej części kierujących jest na to pewnego rodzaju przyzwolenie. Mało kto ruszając na zielonym i widząc przejeżdżający na czerwonym świetle pojazd decyduje się na okazanie swojej dezaprobaty poprzez użycie klaksonu.

Niestety wiele osób przez popełnianie tego rodzaju wykroczenia doprowadza do kolizji i wypadków. Co za tym idzie – Polska jest jednym z państw, które wiodą prym w niechlubnych statystykach zdarzeń drogowych.

W 2017 roku wcale nie jest lepiej, czego dowodem są dane zebrane przez policjantów. W okresie od stycznia do października w Polsce doszło do 26 819 wypadków drogowych, w których zginęło 2241 osób, a 32 571 odniosło obrażenia ciała.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zdarza Ci się przejechać na czerwonym świetle?

Oceń