Druga jezdnia S3 Sulechów – Zielona Góra Północ oddana do ruchu

23.10.2017 11:50

Po zakończeniu pierwszego etapu dobudowy drugiej (wschodniej) jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinku Sulechów-Zielona Góra Północ, ruch odbywa się po dwóch jezdniach – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Druga jezdnia S3 Sulechów – Zielona Góra Północ oddana do ruchu fot. mib.gov.pl

Inwestycję podzielono na dwa etapy. W ramach pierwszego z nich zbudowano jezdnię wraz z obiektami mostowymi i całą infrastrukturą. Mowa o 13,4-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej klasy S, drogach dojazdowych obsługujących przyległe tereny, rozbiórce wiaduktu kolejowego, 6 obiektach inżynierskich, systemie odwodnienia korpusu drogowego (przepusty, rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne i inne), urządzeniach ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przepusty ekologiczne), sieci teletechnicznej, oświetleniu drogowym z zasilaniem oraz urządzeniach infrastruktury technicznej.

Drugi etap z kolei polega na budowie nowego mostu na Odrze w miejscu starego, co wiąże się z rozbiórką dawnego obiektu. Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, realizacja obu etapów wiązała się z wydatkiem blisko 300 mln zł. Część kosztów współfinansowanych jest ze środków Unii Europejskiej.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteś zadowolony z polskiej infrastruktury drogowej?

Oceń