Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dziecko na rowerze wjechało pod ciężarówkę

08.12.2017 10:45
xxx zet

Skrajnie niebezpieczne zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową. Na filmie widać dziecko na rowerze, które wjechało wprost pod koła nadjeżdżającej ciężarówki.

Dziecko na rowerze wjechało pod ciężarówkę fot. kadr z wideo

Kierowca prowadzący skład błyskawicznie zareagował na niespodziewaną sytuację drogową i czym prędzej podjął próbę wyminięcia młodego cyklisty. Mimo to, doszło do jego potrącenia. Na podstawie samego nagrania, które zresztą jest bardzo słabej jakości, ciężko stwierdzić na ile groźne były odniesione przez dziecko obrażenia. Na szczęście rowerzysta był w stanie o własnych siłach podnieść się. Najprawdopodobniej skończyło się jedynie na ogólnych potłuczeniach.

Niebezpieczny moment potrącenia został zarejestrowany kamerą pokładową:

Zdarzenie stanowi przestrogę przed przekraczaniem prędkości w terenie zabudowanym, a także niestosowaniem się do innych przepisów ruchu drogowego. Warto mieć na uwadze fakt, że tak naprawdę nawet 10 km/h potrafi zrobić ogromną różnicę. Ponadto, istnieją sytuacje, których nie sposób przewidzieć, nawet jeśli jest się przezornym i wyczulonym na niebezpieczeństwa.

Sama reakcja nagrywającego wydaje się być stosowna względem okoliczności – na jego oczach rozgrywała się scena, która mogła skończyć się tragicznie.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń