Zamknij

Ekolodzy nie chcą przejazdu zabytkowych samochodów na krakowskim rynku

Redakcja
10.05.2018 16:10
zabytkowe samochody w Krakowie
fot. JAN GRACZYNSKI East News

Pod koniec maja zaplanowano w Krakowie IX Rajd Pojazdów Zabytkowych na rzecz Centrum Onkologii. Jednak ekolodzy zaapelowali do prezydenta miasta, aby zakazał przejazdu zabytkowych samochodów przez Rynek Główny.

W ostatni weekend maja (26-27.05) w Krakowie ma odbyć się IX Rajd Pojazdów Zabytkowych. Impreza ma charakter charytatywny, podczas której zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy. Uzbierane fundusze mają zostać przekazane na rzecz oddziału onkologii krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka.

Jednym z punktów trasy jest Stare Miasto. To nie przypadło do gustu ekologom, którzy, chociaż podkreślają słuszność idei, nie popierają sposobu jej realizacji. Krakowski oddział Polskiego Klubu Ekologicznego skierował do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego list otwarty, w którym nawołuje o cofnięcie przejazdu przez Stary Rynek.

— Od kilku tygodni w mediach prowadzona jest nachalna kampania promująca majowy przejazd zabytkowych samochodów przez Rynek. Kampania ta prowadzona jest przez komitet zwalczania nowotworów. Słuszna społecznie idea nie może być jednak realizowana przy pomocy środków, które są przyczyną nowotworów — czytamy w liście.

W zamian za to PKE zaproponował użycie samochodów elektrycznych albo rowerów. To nie jest jednorazowa prośba ekologów. Chcą zakazu wjeżdżania wszystkich pojazdów spalinowych na krakowski rynek.

Rozpoznasz markę samochodu po logo? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Rozpoznasz markę samochodu po logo?
Rozwiąż quiz

Rozpoznasz markę samochodu po logo?

Rozpoznasz markę samochodu po logo?
Na początek coś prostego. Właścicielem marki, której logo składa się z trzech owalnych kształtów jest:
fot. Facebook

Na początek coś prostego. Właścicielem marki, której logo składa się z trzech owalnych kształtów jest:

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW