Eksperci zapowiadają podwyżki cen paliw. Kierowcy nie będą zadowoleni

10.09.2018 09:19

Od dłuższego czasu ceny na stacjach paliw się ustabilizowały. Chociaż koszt tankowania utrzymuje się na wysokim poziomie, eksperci spodziewają się delikatnej podwyżki.

paliwo fot. PAP

Przed wakacjami kierowcy obawiali się, że w niedługim czasie za litr paliwa trzeba będzie zapłacić 6 zł. Na szczęście do tego nie doszło, ale i tak ceny zatrzymały się na wysokim poziomie i nie spadają. Eksperci zapowiadają, że wkrótce ceny paliwa mogą jeszcze wzrosnąć.

Chociaż w zeszłym tygodniu odnotowano podwyżkę detalicznych cen oleju napędowego, to i tak nikt jej nie odczuł, ponieważ był to zaledwie jeden grosz. Na razie kierowcy za litr diesla płacą średnio 5,03 zł. Jednak znalazły się miejsca, w których ceny tego paliwa spadły poniżej 5 zł. Jeśli chodzi o 95-oktanową benzynę i autogaz, to w ubiegłym tygodniu ich ceny wyniosły kolejno: 5,09 zł/l i 2,29 zł/l.

Jednak eksperci zapowiadają, że w najbliższych dniach dojdzie do wzrostu cen paliw. Serwis e-petrol podaje, że powodem podwyżek są niskie marże operatorów detalicznych. Przewidywane podwyżki mają wyglądać następująco: benzyna 95-oktanowa: 5,08-5,18 zł/l, diesel 5,03-5,16 zł/l, autogaz 2,28-2,37 zł/l.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/e-petrol.pl/MW

Oceń