Zamknij

Eksperci zapowiadają podwyżki cen paliw. Kierowcy nie będą zadowoleni

Redakcja
10.09.2018 09:19
paliwo
fot. PAP

Od dłuższego czasu ceny na stacjach paliw się ustabilizowały. Chociaż koszt tankowania utrzymuje się na wysokim poziomie, eksperci spodziewają się delikatnej podwyżki.

Przed wakacjami kierowcy obawiali się, że w niedługim czasie za litr paliwa trzeba będzie zapłacić 6 zł. Na szczęście do tego nie doszło, ale i tak ceny zatrzymały się na wysokim poziomie i nie spadają. Eksperci zapowiadają, że wkrótce ceny paliwa mogą jeszcze wzrosnąć.

Chociaż w zeszłym tygodniu odnotowano podwyżkę detalicznych cen oleju napędowego, to i tak nikt jej nie odczuł, ponieważ był to zaledwie jeden grosz. Na razie kierowcy za litr diesla płacą średnio 5,03 zł. Jednak znalazły się miejsca, w których ceny tego paliwa spadły poniżej 5 zł. Jeśli chodzi o 95-oktanową benzynę i autogaz, to w ubiegłym tygodniu ich ceny wyniosły kolejno: 5,09 zł/l i 2,29 zł/l.

Jednak eksperci zapowiadają, że w najbliższych dniach dojdzie do wzrostu cen paliw. Serwis e-petrol podaje, że powodem podwyżek są niskie marże operatorów detalicznych. Przewidywane podwyżki mają wyglądać następująco: benzyna 95-oktanowa: 5,08-5,18 zł/l, diesel 5,03-5,16 zł/l, autogaz 2,28-2,37 zł/l.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/e-petrol.pl/MW