Elektryczne auta VW mają kosztować tyle, co spalinowe

21.04.2017 12:10

Niemiecki producent samochodów ma bardzo ambitne plany. Chce rozszerzyć swoją gamę o auta elektryczne, których cena zakupu ma być bardzo zbliżona do analogicznych modeli z silnikami spalinowymi.

Elektryczne auta VW mają kosztować tyle, co spalinowe fot. materiały prasowe

Reputacja Volkswagena mocno ucierpiała w związku z aferą spalinową Dieselgate. Firma z Wolfsburgu skupia się na rozwoju aut korzystających z alternatywnych źródeł napędu. I to właśnie one będą miały szansę wyprzeć konwencjonalne samochody. Podczas targów motoryzacyjnych (Shanghai Auto Show) dyrektor ds. pojazdów elektrycznych – Christian Senger – zapowiedział ogromne zmiany w tym segmencie:

"

Oferowanie naszych aut elektrycznych za cenę zbliżoną do modeli z silnikami spalinowymi może zmienić układ sił na rynku motoryzacyjnym. Chcemy zrobić krok do przodu, który docelowo ma na celu wyparcie tradycyjnych jednostek, a co za tym idzie – zmianę wizerunku naszej marki. "

Amerykańska dywizja Volkswagena w lutym 2017 roku ogłosiła, że zainwestuje 2 miliardy dolarów w auta nieemitujące niebezpiecznych substancji do atmosfery. Ma to być zadośćuczynienie za skandal Dieselgate. Niemiecka firma planuje sprzedawać w skali 12 miesięcy 3 000 000 elektrycznych samochodów do 2025 roku. I właśnie kluczem do spełnienia bardzo ambitnych założeń ma być niska cena zakupu.

Od targów motoryzacyjnych w Paryżu – Paris Auto Show – Volkswagen zaprezentował trzy w pełni elektryczne koncepcyjne modele, w tym I.D. hatchback, I.D. Buzz Microbus i I.D. Crozz crossover.

O tym jak drogie są samochody elektryczne można przekonać się przeglądając oferty poszczególnych producentów na polskim rynku. Za przykład posłużyć może miejski samochód, jakim jest Renault Zoe R90 22kWh. Mierzące 4084 mm auto wyposażone w silnik elektryczny o mocy 88 KM kosztuje od 121 900 zł. Jego zasięg według standardów NEDC wynosi 240 km. Nieco mocniejsza odmiana o zasięgu 403 km to wydatek od 131 900 zł w bogatszym wariancie wyposażeniowym Life.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteście zainteresowani zakupem auta elektrycznego?

Oceń