Ewolucja Forda Mustanga w 2 minuty

08.11.2017 10:55

Na kanale „Donut Media” w serwisie YouTube pojawił się krótki, dwuminutowy film, na którym zobaczymy ewolucję legendy amerykańskiej motoryzacji – Forda Mustanga.

Ewolucja Forda Mustanga w 2 minuty fot. kadr z wideo

Twórcy pokazali jak ten model zmieniał się na przestrzeni lat, począwszy od 1964 roku, skończywszy na roczniku 2018. Sylwetka obecnie produkowanego Forda Mustanga w bardzo dużym stopniu przypomina generację zaprezentowaną właśnie na początku filmu:

Co ciekawe, najnowsza generacja Mustanga, która trafiła do seryjnej produkcji w 2015 roku, jest pierwszym globalnym modelem dostępnym na wielu rynkach całego świata, także w Polsce. Auto praktycznie z miejsca stało się najlepiej sprzedającym sportowym samochodem na wszystkich kontynentach.

W 2016 znalazło się 150 000 chętnych na sportowy samochód, oferowany w 140 krajach na całym świecie. Pozycję lidera utrzymał w Chinach i Niemczech. Na azjatyckim rynku zaliczył wzrost sprzedaży aż o 74%.

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w Polsce w 2016 roku rejestrowano w polskich urzędach w każdy dzień pracujący po 2 Fordy Mustangi. Na liście nabywców znalazło się łącznie 506 osób.

Mustang niedawno przeszedł facelifting, dzięki któremu producent ma nadzieję utrzymać wysokie słupki sprzedaży. Zmodernizowany samochód wyróżnia się agresywniejszą stylistyką, wydajniejszymi i oszczędniejszymi silnikami, a także 10-biegową automatyczną przekładnią.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Rozważałeś/aś kiedykolwiek zakup Forda Mustanga?

Oceń