Zamknij

Fiat Argo – następca Punto

Redakcja
18.05.2017 12:19
Fiat Argo – następca Punto
fot. materiały prasowe

Włoski producent samochodów zaprezentował następcę Punto, który trafi na rynek brazylijski. Demonstracyjny egzemplarz modelu o nazwie Argo został wyposażony w sportowy pakiet o nazwie HGT.

W stosunku do bazowego modelu, auto w odmianie HGT wyróżnia się bardziej agresywnie stylizowanymi zderzakami, 17-calowymi felgami oraz czerwonymi akcentami. Najnowszy model będzie konkurować w jednej klasie z takimi wyjadaczami jak między innymi Ford Fiesta, czy Volkswagenem Polo.

Klienci będą mieli do wyboru dwa trzy silniki. Dwa z nich to jednostki FireFly o pojemności 1.0 77 KM i 1.3 litra 110 KM, mogące współpracować z ręczną skrzynią biegów lub przekładnią automatyczną.

Moc najmocniejszego wariantu pochodzić będzie z 1,8-litrowego motoru e.torQ o mocy 140 KM. Niezależnie od wyboru, każdy silnik będzie mógł być napędzany benzyną lub etanolem.

Niewielkich rozmiarów Fiat ma odgrywać bardzo ważną rolę na rynku brazylijskim. Na razie nie wiadomo czy model w tej samej lub podobnej formie trafi do innych zakątków świata, w tym Indii, czy Europy. Szczególnie na Starym Kontynencie auta miejskie cieszą się ogromną popularnością.

RadioZET/MS