Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fiat Ducato bestsellerem wśród aut dostawczych w Polsce w 2017 roku

24.11.2017 11:05

Fiat Ducato może pochwalić się największym, 12,3% udziałem w polskim rynku samochodów dostawczych. Od początku roku, do końca października, w kraju nad Wisłą zarejestrowano 6089 egzemplarzy włoskiego woła roboczego. Dane zostały zgromadzone przez PZPM.

Fiat Ducato bestsellerem wśród aut dostawczych w Polsce w 2017 roku fot. materiały prasowe

Fiat Ducato, topowy model gamy Fiat Professional, od 10 lat jest najczęściej wybieranym samochodem dostawczym w Polsce. W tym roku Ducato powrócił na pozycję lidera sprzedaży w segmencie, awansując z drugiego miejsca, które zajął w 2016 roku. Na koniec października br. flagowy Fiat Professional wyprzedził drugiego w rankingu PZPM, francuskiego konkurenta o przeszło 400 zarejestrowanych samochodów. Sprzedaż włoskiego modelu rośnie także w liczbach bezwzględnych w odniesieniu do roku poprzedniego, co potwierdza prymat Ducato na rynku aut dostawczych zarówno pod względem wartości użytkowych, elastyczności zastosowań i oferowanych zabudów, jak i jakości sieci dealerskiej oraz serwisowej Fiat Professional.

Jak twierdzi producent, za sukcesem Fiata Ducato stoi 36 lat doświadczenia: od 1981 roku do dzisiaj ulepszano wyposażenie, czyniąc go punktem odniesienia dla samochodów w swoim segmencie, sprzedawanym w ponad 80 krajach całego świata. Model doczekał się sześciu generacji i przeszło 2,6 miliona sprzedanych egzemplarzy. Fiat Ducato to ponad 2000 możliwych konfiguracji, osiem pojemności ładunkowych od 8 do 17 m3 i liczne wersje umożliwiające dostosowanie auta do indywidualnych potrzeb Klientów.

Ducato występuje jako Furgon do przewozu towarów, Kombi i Panorama przeznaczone do przewozu osób oraz podwozie do zabudowy. Klienci w Polsce i na świecie cenią ten model za mocne i oszczędne silniki Euro 6 MultiJet II o mocach od 115 do 180 KM oraz ekologiczny silnik na gaz ziemny (CNG) o pojemności 3 litrów i mocy 136 KM, a także za długą listę innowacyjnego pod względem funkcjonalnym wyposażenia. Wprowadzone w szóstej generacji modernizacje techniczne przekładają się na jeszcze większą solidność i wytrzymałość modelu, podnosząc wartość rezydualną auta.

Dodatkowo, wersje ciężarowe Ducato spełniają normę Euro 6 bez konieczności stosowania systemu SCR, co przynosi wymierne korzyści dla użytkowników w postaci obniżenia kosztów eksploatacji, uproszczenia konstrukcji i zmniejszenia masy auta. Po dodaniu niskich kosztów obsługi i konkurencyjnych cen części zamiennych topowy Fiat Professional może się poszczycić najniższymi w swojej kategorii kosztami utrzymania i optymalnym „Total Cost of Ownership" (całkowitym kosztem posiadania).

Ceny Fiata Ducato zaczynają się od 72.650 zł netto za wersję do zabudowy Kabina L1 2.3 o DMC 3,3 tony i rozstawie osi 3000 mm, z silnikiem MJ II 130KM i od 72.800 zł netto za Furgon L1H1 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3000 mm, z jednostką napędową 2.0 MJ II 115KM. Ducato do przewozu osób L1H1 2.3 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3000 mm, napędzane silnikiem MJ II 150KM kosztuje od 107.350 zł netto za Kombi i od 119.050 zł netto za wersję Panorama.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jeździłeś kiedykolwiek autem dostawczym?

Oceń