Fiat Punto z terenowymi aspiracjami

27.04.2017 13:12

Na YouTubie pojawił się filmik, na którym widać zaprawionego w boju Fiata Punto, który próbuje swoich sił w nieco bardziej wymagającym terenie. I to z powodzeniem!

Fiat Punto z terenowymi aspiracjami fot. kadr z wideo

Tło dla tego pojazdu stanowiły w większości bezkompromisowe auta terenowe. Mimo to, kierowca skromnego Fiata Punto postanowił udowodnić, że i jego samochodem da się przejechać fragment terenu pokryty błotem. Jego zmagania z własnymi słabościami – m.in. brakiem dostatecznego prześwitu, porządnego napędu na obie osie – obserwowało spore grono ludzi.

Jedna osoba z tłumu uwieczniła te chwile na filmie:

Kierowca przed zjechaniem w bardziej wymagający teren nieco się rozpędził, co z pewnością pozwoliło mu osiągnąć upragniony cel, jakim było pokonanie tego krótkiego fragmentu trasy. Kierującego Fiatem do walki zagrzewał wiwatujący tłum.

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne są crossovery i SUV-y, które w stosunku do sedanów i hatchbacków podobnej wielkości z reguły wyróżniają się jedynie minimalnie zwiększonym prześwitem. W dodatku zdecydowana większość klientów decyduje się na zakup tego rodzaju pojazdu w odmianie z bazowym napędem na jedną oś. W takiej konfiguracji te auta niespecjalnie nadają się do jazdy w nawet nieco bardziej wymagającym terenie.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Próbowaliście swoich sił w jeździe terenowej?

Oceń