Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Firma kurierska stawia na samochody elektryczne

28.02.2018 11:20
xxx zet

Międzynarodowe przedsiębiorstwo kurierskie zamierza zbudować własną flotę elektrycznych pojazdów dostawczych. Przy konstrukcji samochodów ma pomagać Workhorse Group, który zajmuje się produkcją ciężarówek.

UPS stawia na samochody elektryczne fot. Facebook

UPS potwierdziło informację o zbudowaniu elektrycznych samochodów dostawczych, które zastąpią te z napędem konwencjonalnym. Kurierzy UPS wsiądą do takich pojazdów jeszcze w tym roku. Marka zapowiedziała, że na jednym ładowaniu auta będą w stanie przejechać 160 kilometrów.

50 pojazdów powstanie przy współpracy z firmą Workhorse Group. Jednak ta liczba może wzrosnąć, ponieważ w 2017 roku amerykańskie przedsiębiorstwo złożyło zamówienie na elektryczne ciężarówki u Tesli i Daimlera.

Zdaniem UPS koszt jednego pojazdu ciężarowego napędzanego energią elektryczną będzie porównywalny z kosztem tradycyjnego samochodu. Jednak cena eksploatacji takiego auta na kilometr stanie się bardziej opłacalna.

Zagłosuj

Czy chcesz, żeby kurierzy dostarczali ci przesyłki elektrycznymi samochodami?

W Europie i USA w barwach UPS jeździ już 300 samochodów elektrycznych oraz 700 hybrydowych. Jednak w ostatecznym rozrachunku to zaledwie kropla w morzu wszystkich aut, ponieważ na chwilę obecną marka ma w posiadaniu ponad 35 tysięcy pojazdów, które napędzane są dieslem i silnikami benzynowymi.

RadioZET.pl/MW

Oceń