Ford Edge w nowej wersji – debiut ST

14.06.2018 12:38

Ford Edge został zmodernizowany. Podczas salonu samochodowego w Detroit odbędzie się premiera pierwszego SUV-a.

Ford Edge ST fot. Ford

Ford Edge: Silnik, wyposażenie

Ford Edge w wersji ST został wyposażony w 2,7-litrowy podwójny turbodoładowany silnik V6 EcoBoost o mocy 335 KM. W modelu zamontowano ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy. Egzemplarz wyróżnia się napędem na cztery koła. Wzmocniono również układ hamulcowy i dodano sportowe zawieszenie.

Wersja ST charakteryzuje się sportową stylizacją. Zmodyfikowano zderzaki, progi boczne, dodano 21-calowe obręcze kół. Z kolei w środku wyposażono auto w bardziej wyprofilowane fotele.

Ford Edge: Zmiany w standardowej wersji

Podstawowy Ford Edge również przeszedł zmiany. Głównie producent zmodernizował przód, gdzie reflektory dostały inny kształt, zamontowano szerszą osłonę chłodnicy i nową maskę. W konsoli centralnej lewarek do obsługi automatycznej skrzyni biegów został zastąpiony pokrętłem. Oprócz tego samochód został wyposażony w m.in.: hotspot Wi-Fi Ford Pass, bezprzewodowe ładowanie telefonu i 12-głośnikowy system dźwięku.

Ford Edge w wersji ST w ofercie amerykańskiego rynku pojawi się latem tego roku. W Polsce będzie dostępny jedynie w standardzie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW

Oceń
Tagi