Ford Explorer: Nowy samochód zadebiutował za oceanem [ZDJĘCIA]

16.01.2019 12:22

Ford Explorer zadebiutował podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit. To już szósta wersja tego modelu.

Ford Explorer fot. Ford

Ford Explorer jest znany w świecie motoryzacji od 1990 roku. Ten popularny SUV doczekał się szóstej odsłony. Producenci zapewnili, że auto jest o wiele wygodniejsze i mimo że jest to rodzinny samochód, będzie spełniał się również jako pojazd do pracy. Marka zaznaczyła, że Ford Explorer spełnia potrzeby klientów, o czym świadczy wzięcie pod uwagę opinii potencjalnych nabywców. Tego typu samochody służą głównie kobietom, które odwożą dzieci do szkoły. Czasami są idealnym pojazdem do ciągnięcia przyczep i przewożenia dużych ładunków.

Ford Explorer: Wnętrze

Jedną ze zmian w modelu szóstej generacji jest poszerzenie wnętrza, w którym znajdują się trzy rzędy siedzeń. Dodatkowo poprawiono dostęp do tego ostatniego. W ostatnim i przedostatnim rzędzie jest możliwość zamontowania łącznie czterech fotelików dziecięcych. Tak jak przeprojektowano cały samochód, tak samo potężnym zmianom uległ kokpit auta. Deska rozdzielcza została zmieniona i teraz jest o wiele „lżejsza”.

Producenci postawili na pionowy ekran dotykowy z 12,3-calowym wyświetlaczem. Oprócz tego kierowcy będą mieć do dyspozycji wiele zaawansowanych funkcji, które, jak podkreśla Ford, „poprawią komfort, zmniejszą stres podczas jazdy i zwiększą pewność siebie za kierownicą”. Taki efekt ma dostarczyć pakiet Ford CoPilot360. Dzięki niemu wystarczy, że zmotoryzowani będą trzymali dłonie na kierownicy, a samochód będzie w zasadzie sam jeździł. Ponadto Ford Explorer będzie wyposażony w system Active Park Assist 2.0 – rozwiązanie samo zatrzymuje pojazd i zmienia jego kierunek jazdy w czasie parkowania.

Ford Explorer: Silniki

Ford Explorer ma napęd wyłącznie na tył. Napęd na cztery koła będzie dostępny w bogatszej wersji. Auto amerykańskiej marki zostało wyposażone w jeden z dwóch silników benzynowych: 4-cylindrowy 2.3 EcoBoost lub 6-cylindrowy 3.0 EcoBoost, które współpracują z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów. Pojazd z mocniejszym agregatem ma możliwość pociągnięcia 2,5-tonowej przyczepy.

Ford Explorer trafi na amerykański rynek latem 2019 roku. Na tę chwilę nie wiadomo, czy model szóstej generacji pojawi się w Europie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/autokult.pl/MW

Oceń