Ford Mondeo Hybrid: Odświeżony model w nowej wersji silnikowej [ZDJĘCIA]

24.01.2019 15:59

Ford Mondeo Hybrid został zaprezentowany podczas salonu motoryzacyjnego w Brukseli. Samochód nowej generacji zadebiutował z napędem hybrydowym oraz nową stylizacją.

Ford Mondeo Hybrid fot. Ford

Ford Mondeo Hybrid nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem na rynku, ale amerykański koncern pozostaje nieugięty i odświeżył swój samochód. Nową, hybrydową odmianę wyposażono w system rekuperacji energii, dzięki któremu auto charakteryzuje się bezgłośną pracą i sprawnością, szczególnie w mieście.

Ford najnowszej generacji z układem hybrydowym ma łączną moc maksymalną w liczbie 187 KM. Auto używa hybrydy będącej połączeniem dwulitrowego silnika benzynowego pracującego w cyklu Atkinsona z jednostką elektryczną i bezstopniową przekładnią eCVT. Poza tym agregat jest też wyposażony w specjalny generator, którego głównym zadaniem jest ładowanie rekuperacyjne akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1.4 kWh i automatyczną, bezstopniową skrzynię biegów.

Ford Mondeo Hybrid: Spalanie

Dzięki hamowaniu regeneracyjnemu Ford Mondeo Combi odzyskuje do 90 proc. energii straconej w trakcie hamowania. Całą energię wykorzystuje się do doładowania akumulatora, przez co poziom emisji CO2 jest niezwykle niski. Producent przekonuje, że średnie zużycie paliwa dla combi wynosi 4.4l/1000 km.

Ford Mondeo Hybrid: Silniki

W związku z zaostrzeniem norm emisji spalin z oferty zniknął benzynowy agregat 2.0 Ecoboost. Zostanie jedynie słabsza jednostka napędowa 1.5 l o mocy 165 KM, która zdaniem koncernu spala 6.5 l/100 km. Poza nimi są jeszcze silniki wysokoprężne, gdzie modele EcoBlue zastąpią TDCi. Wszystkie mają pojemność 2 l, a przyszli klienci będą mieli do wyboru trzy możliwości mocy: 120, 150 i 190 KM.

Ford Mondeo Hybrid: Zmiany, wnętrze

Ford Mondeo Hybrid przeszedł kilka istotnych zmian. Wewnątrz pojazdu postawiono na nowe tkaniny i tapicerkę siedzeń. Oprócz nich w środku znajdziemy jeszcze nowe klamki drzwi i ozdobne elementy wykończenia. Dzięki odświeżeniu wnętrza Ford uzyskał lepsze miejsce do wkomponowania środkowej konsoli na desce rozdzielczej, przez co podkreślił stylistykę kokpitu.

Samochód najnowszej generacji może pochwalić się sporą pojemnością. Po złożeniu tylnych siedzeń jego pojemność zwiększa się do 1508 l. Natomiast dzięki płaskiej podłodze przewożenie dużych i nieforemnych przedmiotów będzie o wiele łatwiejsze. Poza tym pod podłogą bagażnika ukryto dodatkowe schowki. Z kolei samo kombi oferuje pojemność 403 l.

Ford Mondeo Hybrid: Nowości

W Fordzie Mondeo Hybrid dodano nowe systemy wspomagania kierowcy. Model najnowszej generacji będzie mógł uzyskać takie rozwiązania jak adaptacyjny tempomat z funkcją Stop&Go, 17-i 18-calowe felgi z lekkich stopów i 19-calowe felgi aluminiowe. Klienci będą mieli do wyboru kolor nadwozia: Urban Teal, niebieski Blue Panther (dla wersji Vignale) oraz szary Stealth Grey (dla wersji ST-Line). Ponadto system rozpoznawania znaków drogowych będzie mógł współpracować z tempomatem i dostosuje prędkość w zależności od ograniczenia na danym odcinku trasy.

Ford Mondeo Hybrid: Cena

Ford Mondeo Hybrid pojawi się w salonach za kilka tygodni. Na tę chwilę nie opublikowano cennika.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/motofakty.pl, antyweb.pl/MW

Oceń