Ford Mondeo zniknie ze sprzedaży? Marka może go wycofać

10.09.2018 13:46

Ford poważnie zastanawia się nad wycofaniem ze sprzedaży modelu Mondeo. Oprócz niego zagrożone są jeszcze dwa inne modele.

samochody Forda fot. Ford Cars Facebook

Kiedy w kwietniu tego roku Ford ogłosił wycofanie z USA samochodów Fiesta i Fusion, nikt nie spodziewał się, że firma będzie rozważać podobny krok na europejskim rynku. Wiosną rzecznik marki przekonywał, że model Mondeo ma pozostać jednym z najważniejszych aut w ofercie. Jednak ostatni dokument rzuca zupełnie nowe światło na całą sytuację.

Portal motor1.com podaje, że aktualnie Ford poważnie zastanawia się nad wycofaniem Mondeo z Europy. Ewentualna rezygnacja z tego samochodu może oznaczać, że klienci nie doczekają się również dwóch innych modeli: Galaxy i S-Max.

Dzięki temu Ford będzie mógł zaoszczędzić aż 25 mld dolarów w ciągu czterech lat. Na pierwszy rzut oka ta decyzja może dziwić. Ale jak popatrzymy na to z drugiej strony, to zauważymy, że klienci, którzy w przeszłości interesowali się samochodami segmentu D, dziś często nabywają SUV-y i crossovery.

Taki plan może zostać wcielony w życie dopiero za kilka lat. W tej chwili Ford szykuje odświeżoną wersję Mondeo, która zadebiutuje na przełomie 2018 i 2019 roku.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motor1.com/MW

Oceń
Tagi