Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ford Mondeo zniknie ze sprzedaży? Marka może go wycofać

10.09.2018 13:46

Ford poważnie zastanawia się nad wycofaniem ze sprzedaży modelu Mondeo. Oprócz niego zagrożone są jeszcze dwa inne modele.

samochody Forda fot. Ford Cars Facebook

Kiedy w kwietniu tego roku Ford ogłosił wycofanie z USA samochodów Fiesta i Fusion, nikt nie spodziewał się, że firma będzie rozważać podobny krok na europejskim rynku. Wiosną rzecznik marki przekonywał, że model Mondeo ma pozostać jednym z najważniejszych aut w ofercie. Jednak ostatni dokument rzuca zupełnie nowe światło na całą sytuację.

Portal motor1.com podaje, że aktualnie Ford poważnie zastanawia się nad wycofaniem Mondeo z Europy. Ewentualna rezygnacja z tego samochodu może oznaczać, że klienci nie doczekają się również dwóch innych modeli: Galaxy i S-Max.

Dzięki temu Ford będzie mógł zaoszczędzić aż 25 mld dolarów w ciągu czterech lat. Na pierwszy rzut oka ta decyzja może dziwić. Ale jak popatrzymy na to z drugiej strony, to zauważymy, że klienci, którzy w przeszłości interesowali się samochodami segmentu D, dziś często nabywają SUV-y i crossovery.

Taki plan może zostać wcielony w życie dopiero za kilka lat. W tej chwili Ford szykuje odświeżoną wersję Mondeo, która zadebiutuje na przełomie 2018 i 2019 roku.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motor1.com/MW

Oceń
Tagi