Zamknij

Ford rezygnuje w USA z modeli Focusa, Fiesty i Fusion

Redakcja
30.04.2018 13:26
samochody marki Ford
fot. Ford Cars Facebook

Ford postanowił zrezygnować ze sprzedaży w USA modeli: Fiesta, Focus i Fusion. To efekt zapowiadanych zmian na amerykańskim rynku.

Los wybranych modeli Forda w Stanach Zjednoczonych został przesądzony. Z ofert znikną: Fiesta, Focus, Fusion, C-Max i Taurus. Jedynym modelem, jaki pozostanie w ofercie, jest Ford Mustang, którego wersja nowej generacji okazała się strzałem w dziesiątkę.

Informacja o wycofaniu kultowych samochodów z jednej strony może być prawdziwym szokiem. Z drugiej jednak jest jak najbardziej uzasadniona. W ostatnim czasie amerykański koncern powiadomił o tym, że wspomniane pojazdy przynoszą straty. W Europie dochodzi do podobnego zjawiska, gdzie auta segmentu D tracą na popularności.

Oczywiście nie oznacza to, że w jednym momencie z rynku znikną modele Forda. Marka zapowiedziała, że w zamian będzie chciała zainteresować klientów czymś innym. Mowa o samochodach typu SUV, które w Stanach cieszą się dużym zainteresowaniem.

W USA nadal dostępne będą inne pojazdy użytkowe z modelem F-150 na czele. Dołączy do niego Ranger, który na europejskim rynku nie jest tak rozpoznawalny.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW