Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fotoradary na polskich autostradach. Wiemy, gdzie staną kolejne

30.07.2018 11:27

Pierwszy fotoradar już pojawił się przy zjeździe z autostrady A1 na A4 na węźle Sośnica. Wkrótce w innych miejscach w Polsce mają pojawić się kolejne urządzenia.

fotoradar fot. East News

Większość zmotoryzowanych była zaskoczona wiadomością o zainstalowaniu na autostradzie fotoradaru. Urządzenie mierzące prędkość ulokowano w miejscu, w którym często dochodziło do tragicznych wypadków. Sprzęt mierzy prędkość na 20-kilometrowym odcinku autostrady A4 na zachód od Wrocławia, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

GDDKiA zapowiedziało kontynuację projektu, a Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym ujawniło kolejne miejsca na autostradach, na których dojdzie do zamontowania fotoradarów. Chociaż nie ma planów na postawienie ich na prostych odcinkach, to możemy być pewni, że urządzenia pojawią się na zjazdach i w niebezpiecznych miejscach oraz fragmentach, na których obowiązują ograniczenia prędkości.

Fotoradary na autostradzie: Gdzie się pojawią?

Wyznaczono kolejne miejsca, w których pojawią się urządzenia mierzące prędkość. Fotoradary staną na: 20-kilometrowym odcinku autostrady A4 na Dolnym Śląsku na zachód od Wrocławia, na autostradzie A2 niedaleko Warszawy, a także A4 w pobliżu Krakowa i Katowic.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń