Zamknij

GDDKiA unieważniła przetarg na budowę węzła A4

Redakcja
23.03.2018 12:25
budowa autostrady
fot. Shutterstock

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę węzła Niepołomice na autostradzie A4. Główną przyczyną było to, że wszystkie sześć ofert znacznie przekroczyło inwestycję budżetu.

Najnowszy węzeł, który miał powstać między węzłami: Kraków Wieliczka i Targowisko, poprawiłby dojazd do strefy gospodarczej, która znajduje się niedaleko Niepołomic. Jednak okoliczni mieszkańcy i sami kierowcy będą musieli poczekać znacznie dłużej.

Wszystko przez oferty, które zostały złożone. Okazało się, że każda z nich znacznie przekracza wstępny kosztorys, którego kwota wynosi 29 ml zł. Najtańsza z propozycji wynosiła 41 mln, a najwyższa ponad 53,5 mln zł. Wykonawcy pozostali zgodni i wyznaczyli termin realizacji na 15 miesięcy.

Rzecznik krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut zapowiedziała, że nowy przetarg zostanie ogłoszony na początku kwietnia. Zapewniono, że warunki stawiane wykonawcom będą umożliwiały optymalizację projektu.

Nowy węzeł powstanie między istniejącymi obecnie węzłami Kraków Bieżanów i Targowisko. Zostanie zlokalizowany w miejscu, w którym autostrada A4 Kraków–Tarnów przecina drogę wojewódzką nr 964. Dzięki temu kierowcy będą mogli wjechać i zjechać z autostrady A4 na tę drogę.

RadioZET.pl/MW