Zamknij

Genewa 2018: Audi e-tron, czyli całkowicie elektryczny samochód [FOTO]

Redakcja
07.03.2018 11:16
Audi e-tron na salonie motoryzacyjnym w Genewie
fot. Audi

Audi ma ambitne plany. Niemiecki producent samochodów osobowych zamierza do 2020 roku wyprodukować trzy kompletne elektryczne pojazdy: czterodrzwiowe Gran Turismo, Audi e-tron Sportback oraz samochód z segmentu compact.

To dopiero początek wielkiego programu koncernu, który do 2025 roku zamierza skonstruować ponad 20 modeli z napędem elektrycznym oraz hybrydowym typu plugin. W Genewie ujawniono najnowszy prototyp.

Pojazdy napędzane w pełni elektrycznie to auta o dużych możliwościach. Dzięki sporej przestrzeni i komforcie jazdy o dużym zasięgu stwarzają wiele okazji do ich użytkowania. Przed rozpoczęciem produkcji Audi podda modele wielu testom w różnych rejonach świata. Auta będą sprawdzane w ekstremalnych warunkach: w zimnie, upale i na różnych wysokościach, a także na przeróżnych trasach.

Niemiecki producent sprawdza prawie 250 swoich prototypów e-tron, które mają pokonać łącznie 5 milionów kilometrów, co równa się 125-krotnemu okrążeniu Ziemi czy spędzeniu za kółkiem ponad 85 tysięcy godzin.

Dzięki temu, że Audi e-tron umożliwia ładowanie elektryczne, samochód może być gotowy do drogi w niecałe pół godziny. Produkcja prototypu będzie odbywać się w Belgii. Pod koniec tego roku do sprzedaży mają trafić pierwsze pojazdy.

RadioZET.pl/MW