Zamknij

Genewa 2018: Kia Ceed trzeciej generacji [ZDJĘCIA]

Redakcja
07.03.2018 10:37
Kia Ceed na salonie motoryzacyjnym w Genewie
fot. Kia

Na salonie motoryzacyjnym w Genewie nie mogło zabraknąć południowokoreańskiego producenta. Ceed trzeciej generacji odznacza się większą ilością miejsca wewnątrz.

Najnowszy model ma być silnym rywalem dla pozostałych samochodów europejskiego segmentu C. Dlatego zamiast na niedoskonałościach skoncentrowano się na umocnieniu zalet. Przede wszystkim oprócz samego auta zmianie uległa jego nazwa. Pisownię cee’d zmieniono na Ceed (Community of Europe European Design).

Cały projekt wraz z konstrukcją został opracowany we Frankfurcie nad Menem. Produkcja również będzie miała miejsce w Europie, a dokładnie na Słowacji w Żylinie. Celem nowej wersji jest skupienie na siebie uwagi, podobnie jak odbywało się to z jej poprzedniczką. Jednak tym razem design został zaczerpnięty z Kii Stinger.

Oprócz tego Ceed jest dłuższy i szerszy od poprzedniego modelu. Kabinę przesunięto do tyłu. Zastosowano światła do jazdy dziennej, które są w kształcie kostek lodu. Wcześniej były w wyposażeniu GT i GT-Line, ale tym razem znajdują się także w standardzie. W tylnym oświetleniu zastosowano technologię LED.

Lepsza jakość

Południowokoreańska marka zwróciła również większą uwagę na jakość materiałów wykorzystanych w środku pojazdu. Praktycznie cała kabina została wykonana z lepszych tworzyw, a deska rozdzielcza jest bardziej stylowa i o wiele lepiej rozplanowana. W jej górnej części znajdziemy sporych rozmiarów dotykowy ekran (do wyboru 7 albo 8 cali), a na dole klimatyzację z całym panelem sterowania.

Producenci posłużyli się nową podłogą, która w środku auta zapewnia więcej miejsca dla wszystkich pasażerów. To przełożyło się na większy bagażnik, który w standardowej wersji ma 395 l pojemności, a w kombi 600.

Bogatsze wyposażenie

Większą uwagę poświęcono także wyposażeniu, którego oferta została poszerzona o: podgrzewane skrajne siedzenia tylnej kanapy, nowoczesne systemy bezpieczeństwa, zestaw audio JBL, bezprzewodowe ładowanie telefonu, podgrzewane i wentylowane przednie fotele oraz podgrzewaną przednią szybę.

Najnowsza Kia Ceed to większa liczba różnych silników, w których nie zabrakło jednostki z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem, czyli 120-konnego 1.0 TDI-GDI, a także 1.4 T-GDI o mocy 140 KM. Miłośnicy tradycyjnego agregatu również mogą spać spokojnie, bo w ofercie wciąż będzie 1.4 MPI z mocą 100 KM.

Gdy większość koncernów odchodzi od diesli, Kia oferuje zmodernizowany sinik 1.6 CRDi o mocy 115 lub 136 KM.

Kia Ceed trzeciej generacji w polskich salonach pojawi się w połowie roku. Z kolei wersja kombi trafi do naszego kraju w czwartym kwartale.

RadioZET.pl/MW