Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Genewa 2018: Nowoczesność według Hyundaia: modele na wodór i prąd [ZDJĘCIA]

13.03.2018 12:50

Hyundai idzie za ciosem. Po ostatniej premierze sportowego i30N, marka zaprezentowała najnowsze ekologiczne modele. Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie zadebiutowały Hyundai Kona i Nexo.

Hyundai Kona fot. Hyundai Facebook

W Szwajcarii podczas salonu motoryzacyjnego odbyło się wiele premier m.in. Skody, Kii, Peugeota czy Citronena. Południowokoreański koncern nie został w tyle za konkurencją i również pochwalił się swoimi najnowszymi egzemplarzami.

Wśród nich pojawił się elektryczny samochód Kona. Model już w tej chwili cieszy się sporym zainteresowaniem we Francji i Norwegii. Z 200-konnym silnikiem, auto może przejechać 482 km. Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się wiele elektronicznych systemów, które mają wspomagać kierowcę.

Oprócz niego na uwagę zasługuje Hyundai Nexo, czyli auto na wodór z ogniwami paliwowymi, wytwarzających prąd, który zasila silniki elektryczne. Producent chwali się, że zasięg pojazdu wynosi aż 800 km i wystarczy zaledwie kilka minut na zatankowanie go wodorem. Oczywiście pod warunkiem, że powstaną specjalne stacje.

RadioZET.pl/MW

Oceń