Zamknij

Genewa 2018: Peugeot 508 — dynamiczny i oszczędny [ZDJĘCIA]

Redakcja
07.03.2018 11:50
Peugeot 508
fot. Peugeot

Wygodne fotele umilające podróż czy najnowsza wersja i-Cockpitu to tylko kilka zmian, które zaszły w najnowszej wersji Peugeota 508. Samochód nowej generacji przyciąga spojrzenia wielu klientów.

Kiedy Peugeot przedstawił zdjęcia nowej wersji 508, chyba niewielu spodziewało się, że podczas premiery auto wzbudzi aż taki zachwyt. W porównaniu do poprzednika francuska marka wprowadziła szereg zmian, które powodują, że pojazd jest wyjątkowy.

Ogromny bagażnik i dużo miejsca dla pasażerów daje sporą różnicę w porównaniu do samochodów z tej samej klasy. Koncern postawił na wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne urządzenia w tym m.in.: najnowszy system i-Cockpitu.

Na desce rozdzielczej znajdziemy 10-calowy ekran dotykowy. Pomimo tego producenci postanowili pozostać przy analogowych skrótach do klimatyzacji, radia czy nawigacji. Fotele są wyposażone w przeróżne gadżety, które mają sprawić, że jazda stanie się o wiele przyjemniejsza: masaż, ogrzewanie czy ośmiostopniowa regulacja.

W Peugeocie 508 znajdą się też najnowsze technologie sprzyjające kierowcy: tempomat, system Stop&Go, automatyczne hamowanie awaryjne lub układ wykrywania zmęczenia kierowcy.

Francuscy producenci postawili na sześć jednostek napędowych. Dwa agregaty benzynowe 1.6 PureTech o mocy 180 i 225 KM, 130-, 160- i 180-konne diesle, które zostały zaprojektowane przy użyciu agregatów 1.5 i 2.0 BlueHDI. Peugeot 508 może pochwalić się spełnianiem norm emisji spalin. Dodatkowo najnowszy model oferuje dynamizm połączony z oszczędnością.

RadioZET.pl/MW