Genewa 2018: Peugeot 508 — dynamiczny i oszczędny [ZDJĘCIA]

07.03.2018 11:50

Wygodne fotele umilające podróż czy najnowsza wersja i-Cockpitu to tylko kilka zmian, które zaszły w najnowszej wersji Peugeota 508. Samochód nowej generacji przyciąga spojrzenia wielu klientów.

Peugeot 508 fot. Peugeot

Kiedy Peugeot przedstawił zdjęcia nowej wersji 508, chyba niewielu spodziewało się, że podczas premiery auto wzbudzi aż taki zachwyt. W porównaniu do poprzednika francuska marka wprowadziła szereg zmian, które powodują, że pojazd jest wyjątkowy.

Ogromny bagażnik i dużo miejsca dla pasażerów daje sporą różnicę w porównaniu do samochodów z tej samej klasy. Koncern postawił na wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne urządzenia w tym m.in.: najnowszy system i-Cockpitu.

Na desce rozdzielczej znajdziemy 10-calowy ekran dotykowy. Pomimo tego producenci postanowili pozostać przy analogowych skrótach do klimatyzacji, radia czy nawigacji. Fotele są wyposażone w przeróżne gadżety, które mają sprawić, że jazda stanie się o wiele przyjemniejsza: masaż, ogrzewanie czy ośmiostopniowa regulacja.

W Peugeocie 508 znajdą się też najnowsze technologie sprzyjające kierowcy: tempomat, system Stop&Go, automatyczne hamowanie awaryjne lub układ wykrywania zmęczenia kierowcy.

Francuscy producenci postawili na sześć jednostek napędowych. Dwa agregaty benzynowe 1.6 PureTech o mocy 180 i 225 KM, 130-, 160- i 180-konne diesle, które zostały zaprojektowane przy użyciu agregatów 1.5 i 2.0 BlueHDI. Peugeot 508 może pochwalić się spełnianiem norm emisji spalin. Dodatkowo najnowszy model oferuje dynamizm połączony z oszczędnością.

RadioZET.pl/MW

Oceń