Zamknij

Genewa 2018: Skoda Fabia po modernizacji [FOTO]

Redakcja
07.03.2018 09:28
Skoda Fabia na salonie motoryzacyjnym w Genewie
fot. Skoda

Podrasowana Skoda Fabia ujrzała światło dzienne podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie. To, co ją wyróżnia od poprzedniczki, to nowe systemy bezpieczeństwa, tylne światła LED czy większy wyświetlacz na desce rozdzielczej.

Odnowiony model z hitowej serii Skody przeszedł lekkie zmiany. Chociaż wprowadzone poprawki niezbyt wpływają na wygląd Fabii po liftingu, to i tak producent zamierzał delikatnie odświeżyć swój bestsellerowy samochód, który wyposażono w kilka elementów występujących w autach na wyższym poziomie.

Największej modyfikacji uległo wnętrze pojazdu, w którym wyraźne zmiany dostrzeżemy na desce rozdzielczej, na której wymieniono wyświetlacz na większy (teraz o przekątnej 6,5 cala). Marka zapowiedziała, że w jednej z opcji będzie dostępna dwukolorowa tapicerka.

Spoglądając na najnowszy model z zewnątrz, na pierwszy rzut oka widzimy nowe reflektory w technologii LED. To samo rozwiązanie zastosowano w tylnych światłach. Śladem reflektorów delikatnej transformacji uległ grill, który jest zaokrąglony w górnej części przy światłach.

Skoda nie zapomniała o bezpieczeństwie, do którego przykuwa ogromną uwagę. W Fabii znajdziemy zupełnie nowy system, który zapożyczono z modeli wyższych klas. Wśród nich znajdują się: układ wspomagania z miejsca parkingowego czy system pozwalający na obserwację monitorowania martwego pola w zewnętrznych lusterkach.

W najnowszym modelu producent oferuje cztery silniki benzynowe: 1. MPI wyposażony w 60 lub 75 KM, 1.0 TSI o mocy 95 albo 110 KM. Fani diesli nie mają co liczyć na te agregaty. Wszystko za sprawą najnowszej strategii Skody.

Nowa Fabia pojawi się w polskich salonach w połowie tego roku.

RadioZET.pl/MW